Warsztaty czytelnicze

abecadło

Abecadło z pieca spadło – warsztat dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Warsztat z Sofijką to nauka i zabawa w aktywnej formie.

Warsztat ten obejmuje rozmowę na temat czytania i powstawania książek, wiersz “Abecadło” Juliana Tuwima czytany na różne sposoby z udziałem dzieci, zabawy na poznawanie liter, zadania edukacyjne m.in. dopasowywanie wielkich i małych liter, zabawy w ruchu i opowiadanie bajki.

Opcja z książką lub bez książki.

hilary

Gdzie są moje okulary? – warsztat dla dzieci w wieku 6-7 lat.

Warsztat z Sofijką to nauka i zabawa w aktywnej formie.

Warsztat ten obejmuje rozmowę na temat czytania i powstawania książek, wiersz “Okulary” Juliana Tuwima czytany na różne sposoby z udziałem dzieci, zabawy na poznawanie liter i przyimków, zadania edukacyjne m.in. szukanie niespodzianki, zespołowe układanie puzzli, zabawy w ruchu i opowiadanie bajki związanej z tematem spotkania.

Opcja z książką lub bez książki.

paweł i gaweł

Paweł i Gaweł – warsztat dla dzieci w wieku 6-8 lat.

Warsztat z Sofijką to nauka i zabawa w aktywnej formie.

Warsztat ten obejmuje rozmowę na temat czytania i powstawania książek, wiersz “Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry czytany z udziałem dzieci. Podczas spotkania dzieci poznają polskich poetów i ich wiersze: Aleksandra Fredrę, Juliana Tuwima i Marię Konopnicką.

Opcja z książką lub bez książki.

warsztaty czytelnicze

Poezja na wesoło – spotkanie czytelnicze dla dzieci w wieku 3-5 lat.

W trakcie spotkania dzieci biorą aktywny udział podczas prezentowanych wierszy (przebierają się i wykorzystują przygotowane wcześniej materiały). W czasie tego spotkania dzieci poznają Juliana Tuwima.

Opcja z książką lub bez książki.

shutterstock_Zwierzęcy alfabet

Zwierzęcy alfabet – warsztat dla dzieci w wieku 5-7 lat (alfabet).

Jest to warsztat tworzenia książki, w czasie którego rozmawiamy o tym, jak powstają książki i jak zbudowana jest książka, a następnie na podstawie przygotowanych materiałów dzieci samodzielnie przygotowują krótką książeczkę „Zwierzęcy alfabet”. W czasie warsztatu uczymy się alfabetu, rozwiązujemy zadania edukacyjne i dodatkowo dzieci poszerzają swoją wiedzę na temat zwierząt.

Opcja z książką lub bez książki.

shutterstock_Zwierzęcy alfabet-tygrys

Zwierzęcy alfabet – warsztat dla dzieci w wieku 8-10 lat (ortografia).

Jest to warsztat tworzenia książki, w czasie którego rozmawiamy o tym, jak powstają książki i jak zbudowana jest książka, a następnie na podstawie przygotowanych materiałów dzieci wspólnie przygotowują książkę z całym alfabetem, a następnie krótką książeczkę “Zwierzęcy alfabet”. W czasie warsztatu ćwiczymy ortografię i poszerzamy wiedzę na temat zwierząt.

Opcja bez książki.

przyjaciele

„O dwóch przyjaciołach i niedźwiedziu” – warsztat dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Spotkanie prowadzone jest w oparciu o książkę “O dwóch przyjaciołach i niedźwiedziu” napisaną na podstawie bajki Ezopa i poświęcone jest przyjaźni. W czasie spotkania dzieci aktywnie uczestniczą podczas czytania bajki, poznają Ezopa i jego inne wiersze oraz wiersz Adama Mickiewicza. Dodatkowo rozmawiamy o życiu Inuitów, czyli Eskimosów.

Opcja z książką lub bez książki.

ORTO-okładka

„Potyczki ortograficzne – Przyroda Polski” 

ZWIERZĘTA-LAS – warsztat dla dzieci w wieku 7-10 lat

W czasie warsztatu dzieci poznają 25 gatunków zwierząt takich jak: żubr, jeż, suseł, bóbr, ryjówka, sarna, dzik itd., dowiadują się ciekawostek na temat mrówek i rozwiązują zadania edukacyjne związane z tematem spotkania.

PTAKI-PSZCZOŁY – warsztat dla dzieci w wieku 8-10 lat

W czasie warsztatu dzieci poznają 25 gatunków ptaków takich jak jaskółka, dudek, jemiołuszka, pustułka, orzeł przedni, grzywacz, gil, sowa itd., dowiadują się ciekawostek na temat pszczół i rozwiązują zadania edukacyjne związane z tematem spotkania.

Opcja bez książki.

CENA WARSZTATÓW – Wyślij zapytanie: kontakt@sofijka.pl

ZAKUP KSIĄŻEK – dla placówek organizujących spotkania i warsztaty

czytelnicze oferta specjalna. Wyślij zapytanie: kontakt@sofijka.pl

Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.