Warsztaty czytelnicze

abecadło

Abecadło z pieca spadło – warsztat edukacyjno-literacki dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Warsztat z Sofijką to nauka i zabawa w aktywnej formie.

Warsztat ten obejmuje rozmowę na temat czytania, wiersz “Abecadło” Juliana Tuwima czytany na różne sposoby z udziałem dzieci, zabawy na poznawanie liter, zadania edukacyjne m.in. dopasowywanie wielkich i małych liter oraz zabawy w ruchu.

Każde dziecko otrzymuje książkę “Abecadło” Juliana Tuwima.

hilary

Gdzie są moje okulary? – warsztat dla dzieci w wieku 6-7 lat.

Warsztat z Sofijką to nauka i zabawa w aktywnej formie.

Warsztat ten obejmuje rozmowę na temat czytania, wiersz “Okulary” Juliana Tuwima czytany na różne sposoby z udziałem dzieci, zabawy na poznawanie liter i przyimków, zadania edukacyjne m.in. szukanie niespodzianki, zespołowe układanie puzzli oraz zabawy w ruchu.

Każde dziecko otrzymuje książkę “Okulary” Juliana Tuwima.

paweł i gaweł

Paweł i Gaweł – warsztat edukacyjno-literacki dla dzieci w wieku 6-8 lat.

Warsztat z Sofijką to nauka i zabawa w aktywnej formie.

Warsztat ten obejmuje rozmowę na temat czytania, wiersz “Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry czytany z udziałem dzieci. Podczas spotkania dzieci poznają polskich poetów i ich wiersze: Aleksandra Fredrę, Juliana Tuwima i Marię Konopnicką lub ćwiczą ortografię pisząc ortograficzną historię Pawła i Gawła.

Opcja z książką “Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry lub bez książki.

shutterstock_Zwierzęcy alfabet

Zwierzęcy alfabet – warsztat edukacyjno-literacki dla dzieci w wieku 4-7 lat (poznawanie liter).

Jest to warsztat, w czasie którego wszystkie aktywności związane są ze zwierzętami: dzieci ćwiczą alfabet, dowiadują się ciekawostek na temat zwierząt, rozwiązują zagadki. Dodatkowo młodsze dzieci (4-5 lat) słuchają bajki o zwierzątkach, a starsze dzieci (6-7 lat) rozwiązują zadania edukacyjne w książeczce „Zwierzęcy alfabet”. 

Opcja z książką lub bez książki.

shutterstock_Zwierzęcy alfabet-tygrys

Zwierzęcy alfabet – warsztat edukacyjno-literacki dla dzieci w wieku 8-10 lat (ortografia).

Jest to warsztat, w czasie którego wszystkie aktywności związane są ze zwierzętami i ortografią: dzieci ćwiczą ortografię, dowiadują się ciekawostek na temat zwierząt, rozwiązują zadania edukacyjne w książeczce „Zwierzęcy alfabet-ortografia” oraz tworzą zwierzęcą historię ortograficzną.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sławni Polacy – warsztat edukacyjno-literacki dla dzieci w wieku 9-10 lat.

W trakcie spotkania dzieci poznają sławnych Polaków, takich jak Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik, Mieszko I i Bolesław Chrobry. To spotkanie to rozmowa i zabawy w grupach. Dzieci rozwiązują zadania w książeczce „Sławni Polacy”.

ORTO-okładka

„Potyczki ortograficzne – Przyroda Polski” 

ZWIERZĘTA-LAS – warsztat edukacyjno-literacki dla dzieci w wieku 7-10 lat

W czasie warsztatu dzieci poznają 25 gatunków zwierząt takich jak: żubr, jeż, suseł, bóbr, ryjówka, sarna, dzik itd., dowiadują się ciekawostek na temat mrówek i rozwiązują zadania edukacyjne w przygotowanej książeczce.

PTAKI-PSZCZOŁY – warsztat edukacyjno-literacki dla dzieci w wieku 8-10 lat

W czasie warsztatu dzieci poznają 25 gatunków ptaków takich jak jaskółka, dudek, jemiołuszka, pustułka, orzeł przedni, grzywacz, gil, sowa itd., dowiadują się ciekawostek na temat pszczół i rozwiązują zadania edukacyjne w przygotowanej książeczce.

Opcja bez książki.

O Dzielnym Robaczku

Bajka o Dzielnym Robaczku- warsztat tworzenia książki dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Jest to warsztat tworzenia książki, w czasie którego rozmawiamy o tym, jak powstają książki i jak zbudowana jest książka, a następnie na podstawie przygotowanych materiałów dzieci samodzielnie przygotowują krótką książeczkę pt. „Bajka o Dzielnym Robaczku”.

Mentis 3

Kreatywny warsztat tworzenia książki dla dzieci w wieku 9-12 lat.

W czasie warsztatu rozmawiamy o tym, jak powstają książki i jak zbudowana jest książka,  a następnie na podstawie przygotowanych materiałów dzieci tworzą krótką książeczkę. W czasie tego spotkania uczestnicy pracują także w grupach. To spotkanie rozbudza twórczość i kreatywność. Na pewno niejedno dziecko uczestniczące na warsztatach prowadzonych przez Wydawnictwo Sofijka, zacznie pisać lub tworzyć książki, rozpoczynając w ten sposób swoją pisarską karierę!!!  

warsztaty czytelnicze

Poezja na wesoło – spotkanie czytelnicze dla dzieci w wieku 3-5 lat.

W trakcie spotkania zaprezentowane są wiersze Juliana Tuwima. Dzieci biorą aktywny udział (przebierają się i wykorzystują przygotowane wcześniej materiały). W czasie tego spotkania dzieci poznają Juliana Tuwima.

Opcja z książką lub bez książki.

Sofijka-warsztaty-świetlica szkolna

„Spotkanie z Ezopem” – spotkanie czytelnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat.

W trakcie spotkania dzieci poznają Ezopa i jego bajki. Poruszamy takie tematy jak kłamstwo, pomaganie, współpraca, przyjaźń. Bajki są opowiadane i improwizowane. Dzieci biorą w nich aktywny udział.

Opcja z książką “O dwóch przyjaciołach i niedźwiedziu” lub bez książki.

przyjaciele

„O dwóch przyjaciołach i niedźwiedziu” – spotkanie czytelnicze dla dzieci w wieku 4-9 lat.

Spotkanie prowadzone jest w oparciu o książkę “O dwóch przyjaciołach i niedźwiedziu” napisaną na podstawie bajki Ezopa i poświęcone jest przyjaźni. W czasie spotkania dzieci aktywnie uczestniczą podczas czytania bajki i poznają Ezopa. Dodatkowo rozmawiamy o życiu Inuitów, czyli Eskimosów.

Opcja z książką lub bez książki.

shutterstock_124521184

„Bajki z różnych stron świata” – spotkanie czytelnicze dla dzieci w wieku 3-8 lat.

W trakcie spotkania dzieci poznają mądre bajki z różnych stron świata mówiące o wartościach takich jak przyjaźń czy mądrość. Dzieci poznają też inne kultury. Bajki są opowiadane, improwizowane i czytane. Dzieci biorą w nich aktywny udział.

Opcja z książką lub bez książki.

CENA WARSZTATÓW – Wyślij zapytanie: kontakt@sofijka.pl

ZAKUP KSIĄŻEK – dla placówek organizujących spotkania i warsztaty

czytelnicze oferta specjalna. Wyślij zapytanie: kontakt@sofijka.pl

Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.