O nas

Jak powstało Wydawnictwo Sofijka ? 

Sofijka jest postacią stworzoną przez moją wówczas pięcioletnią córkę Zosię. Pewnego dnia Zosia narysowała coś na kawałku papieru i podarowała mi to. Popatrzyłam i powiedziałam "to może być fajne logo. Dzięki Zosia" i schowałam to w „dobrym miejscu”. To było w czasie, gdy byłam na urlopie macierzyńskim.

Kiedy okazało się, że nie mam możliwości powrotu do firmy (spędziłam tam cudownych i czasami trudnych 12 lat) wyjęłam karteczkę i zaczęłam szukać nowej zawodowej drogi…

Dlaczego postanowiłam wydać książki wspierające naukę czytania? – Bo kiedy Zosia jako sześciolatka zaczęła swoją przygodę z czytaniem narzekała, że w książkach litery są za małe, a tekstu za dużo. Zaczęłam szukać dla niej książek. I wtedy… zrodził się pomysł, aby stworzyć książki, które pomogą innym dzieciom w nauce czytania i będą fajną zabawą. I tak po prawie roku przygotowań powstała seria Sofijka – książeczki do odkrywania czytania: wiersz, duża czcionka, naklejki, trzydzieści ciekawych i kreatywnych zadań edukacyjnych, kolorowanka, zbieranie punktów i Dyplom i dziecko uczy się bawiąc. I o to chodziło 🙂

Zofia po grecku to Sofia, stąd pomysł na nazwę wydawnictwa.

Monika

Monika Jędrzejewska-Wiergiles

Jestem szczęśliwą żoną oraz mamą dwóch córek. Przez 12 lat zarządzałam zespołami w sektorze bankowości, a dzisiaj rozwijam wydawnictwo oparte na pasji i współpracy ze wspaniałymi ludźmi. W dzieciach rozwijam pasję czytania, a dorosłym pomagam ruszyć z miejsca i realizować własne cele. Jako społecznik prowadzę Klub Przedsiębiorczych Mam i spotkania czytelnicze dla dzieci.

anna żaczek siwczuk

Anna Żaczek-Siwczuk

Ukończyłam Wydział Malarstwa na warszawskiej Akademii, a wcześniej tzw. plastyk, więc ze sztuką poplątałam swoje życie naprawdę dawno… Nie znoszę pracować… rutynowo, mechanicznie – mam permanentną i naprawdę okropną czasami potrzebę tworzenia i tylko wrodzone lenistwo ratuje mnie przed pracoholizmem.

Anna Kędra

Anna Kędra

Jestem żoną wspaniałego męża i mamą czterech córek (Julia 10 lat, Justyna 8 lat, Michalina 4 lata, i Antonina 1 rok) i jednego syna (Stanisław 6 lat). Prowadzę już 4 rok edukację domową naszych dzieci. Z wykształcenia i wykonywanego zawodu jestem oligofrenopedagogiem i logopedą.

Marta-strona www

Marta Polak-Grińkow

W Sofijce ważę słowa i szukam dziury w całym. Kocham wąchać i czytać książki. Na co dzień zajmuję się biznesem online. Jestem specjalistą od komunikacji społecznej i marketingu internetowego

Katarzyna Pasternak

Katarzyna Pasternak-Borawska

Z pasji i wykształcenia jestem graficzką i ilustratorką. Żoną, mamą czwórki dzieci. Codzienne życie dostarcza mi mnóstwo inspiracji ! Dla Sofijki tworzę zawsze z odpowiednią dozą humoru, bo czytając i ucząc się – WARTO SIĘ ŚMIAĆ

Mira Opalińska

Mira Opalińska

Jestem doradcą metodycznym książek dla dzieci Sofijka, szczęśliwą żoną (mąż to mój najserdeczniejszy przyjaciel), mamą i babcią. Od wielu lat spełniam swoje marzenia, obserwuję, podziwiam, pomagam, bo życie, które kocham, jest pełne nadziei, ciekawości i nowych możliwości.

Katarzyna Wasylik-Komenduła

Z zawodu jestem nawiedzoną tropicielką błędów, a prywatnie – niezbyt poważną mamą bardzo niepoważnej Małgosi, wymyślaczką zabaw i prac kreatywnych dla dzieci, zakręconą na punkcie rękodzieła i rodzicielstwa bliskości.

Wywiad na portalu Mamo Pracuj:

Skąd wziąć pomysł na biznes?
Rozmawiać z dziećmi

6-letnia Zosia bardzo chciała uczyć się czytać. Jej mama Monika wymyśliła i stworzyła więc książeczki, które pomogą dzieciom rozpocząć naukę czytania i pisania. Tak powstała firma Moniki Wiergiles. Ile musiała zainwestować w swój biznes? Kto ciągle motywował i pytał „Ile dzisiaj zarobiłaś”? Sofijkę, bo tak nazywają się książeczki wydawane przez Monikę, przetestowałam na moich dzieciach i nie można ich było oderwać od zadań.