Warsztaty czytelnicze

Jak powstaje książka?, czyli warsztat tworzenia książki dla dzieci w wieku 5-9 lat.

Jest to warsztat tworzenia książki, w czasie którego rozmawiamy o tym, jak powstają książki i jak zbudowana jest książka, a następnie na podstawie dodatkowych materiałów każde dziecko przygotowuje okładkę, ilustrację i zakończenie “Bajki o Dzielnym Robaczku”

Kreatywny warsztat tworzenia książki dla uczniów klas  III-VI.

Uczestnicy warsztatów tworzą książki wymyślając bajki lub historie na podstawie specjalnie dobranych ilustracji i dodatkowych materiałów. Uczniowie pracują w grupach lub indywidualnie.  Spotkanie to rozbudza kreatywność i wyobraźnię, a przede wszystkim jest świetną zabawą i przełamuje bariery w pisaniu i tworzeniu.

Kreatywne Warsztaty Tworzenia Książek – zajęcia dodatkowe dla uczniów z klas  II-V.

Twórcza zabawa i nauka, odkrywanie świata i siebie poprzez tworzenie książek!

Zajęcia cykliczne odbywają się raz w tygodniu, podczas których uczestnicy tworzą różnego rodzaju książki według własnych pomysłów, książki edukacyjne i tematyczne. Te warsztaty obejmują również spotkanie z autorką bajek i ilustratorem.

Wielcy Polacy: znani i nieznani – 3 spotkania – warsztat edukacyjny z elementami tworzenia książki: IV-VI klasa

Uczestnicy spotkania poznają takich Polaków jak: Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik, Święta Jadwiga Andegaweńska-królowa Polski, Wanda Rutkiewicz, Andrzej Marusarz, Jan Matejko, Henryk Arctowski, Benedykt Polak, Zofia Kossak i inni.

Spotkanie to prezentacja w aktywnej formie połączona z rozmową i zagadkami. Następnie uczniowie rozwiązują zadania lub przygotowują książeczkę z uwzględnieniem wszystkich omówionych osób.

Polscy pisarze: Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki – warsztat edukacyjny z elementami tworzenia książki: IV-VI klasa

Uczestnicy spotkania poznają życie i twórczość Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Spotkanie to prezentacja w aktywnej formie połączona z rozmową i zagadkami. Następnie uczniowie rozwiązują zadania lub przygotowują książeczkę z uwzględnieniem omówionych pisarzy.

Sławni Polacy i polskie wynalazki – warsztat edukacyjny z elementami tworzenia książki: II-III klasa.

Uczniowie poznają takie osoby jak Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik, Józef Hoffman, Jan Szczepanik i Kazimierz Żegleń oraz Ignacy Łukasiewicz. Spotkanie to prezentacja w aktywnej formie połączona z rozmową i zagadkami. Następnie uczestnicy warsztatów przygotowują książeczkę z uwzględnieniem wymienionych osób i ich wynalazków/odkryć.

Polscy wynalazcy i odkrywcy – warsztat edukacyjny z elementami tworzenia książki: III-VI klasa.

Uczniowie poznają dwudziestu polskich wynalazców i odkrywców, którzy wynaleźli m.in. wycieraczki samochodowe, kamizelkę kuloodporną, wykrywacz min, szminkę, stabilizator obrazu i inne. Są wśród nich takie osoby jak: Józef Hoffman, Kazimierz Funk, Adam Ostaszewski, Ignacy Łukasiewicz, Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik i inni.

Spotkanie to prezentacja w aktywnej formie połączona z rozmową i zagadkami. Następnie uczestnicy warsztatów rozwiązują zadania lub przygotowują książeczkę z uwzględnieniem wszystkich omówionych osób.

Władcy Polski: Mieszko I i Bolesław Chrobry + legendy: III-IV klasa

Spotkanie to obejmuje prezentację połączoną z rozmową i zadaniami edukacyjnymi w grupach. Uczestnicy otrzymują książeczki.

Potyczki ortograficzne – Przyroda Polski 

PTAKI-PSZCZOŁY – warsztat edukacyjno-literacki dla dzieci w wieku 8-10 lat

W czasie warsztatu dzieci poznają 25 gatunków ptaków takich jak jaskółka, dudek, jemiołuszka, pustułka, orzeł przedni, grzywacz, gil, sowa itd., dowiadują się ciekawostek na temat pszczół i rozwiązują zadania edukacyjne w przygotowanej książeczce.

Opcja bez książki.

Abecadło z pieca spadło – warsztat edukacyjno-literacki dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Warsztat z Sofijką to nauka i zabawa w aktywnej formie.

Warsztat ten obejmuje rozmowę na temat czytania, wiersz “Abecadło” Juliana Tuwima czytany na różne sposoby z udziałem dzieci, zabawy na poznawanie liter, zadania edukacyjne m.in. dopasowywanie wielkich i małych liter oraz zabawy w ruchu.

Każde dziecko otrzymuje książkę “Abecadło” Juliana Tuwima.

Gdzie są moje okulary? – warsztat dla dzieci z klas I-II.

Warsztat z Sofijką to nauka i zabawa w aktywnej formie.

Warsztat ten obejmuje rozmowę na temat czytania, wiersz “Okulary” Juliana Tuwima czytany na różne sposoby z udziałem dzieci, zabawy na poznawanie liter i przyimków, zadania edukacyjne m.in. szukanie niespodzianki, zespołowe układanie puzzli oraz zabawy w ruchu.

Każde dziecko otrzymuje książkę “Okulary” Juliana Tuwima.

Paweł i Gaweł – warsztat edukacyjno-literacki dla dzieci z klas II-III.

Warsztat z Sofijką to nauka i zabawa w aktywnej formie.

To spotkanie to ćwiczenie ortografii poprzez różnorodne zabawy na podstawie wiersza “Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry.

Opcja z książką “Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry lub bez książki.

Zwierzęcy alfabet – warsztat edukacyjno-literacki dla dzieci w wieku 4-7 lat (poznawanie liter).

Jest to warsztat, w czasie którego wszystkie aktywności związane są ze zwierzętami: dzieci ćwiczą alfabet, dowiadują się ciekawostek na temat zwierząt, rozwiązują zagadki. Młodsze dzieci (4-5 lat) słuchają bajki o zwierzątkach, dzieci z klas 0-I ćwiczą pisanie rozwiązując zadania edukacyjne w książeczce „Zwierzęcy alfabet”, a dzieci z klas II-III rozwiązują zadania ortograficzne. 

Opcja z książką lub bez książki.

Poezja na wesoło – spotkanie czytelnicze dla dzieci w wieku 3-7 lat.

W trakcie spotkania zaprezentowane są wiersze Juliana Tuwima. Dzieci biorą aktywny udział (przebierają się i wykorzystują przygotowane wcześniej materiały). W czasie tego spotkania dzieci poznają Juliana Tuwima.

Opcja z książką lub bez książki.

„Spotkanie z Ezopem” – spotkanie czytelnicze dla dzieci w wieku 4-8 lat.

W trakcie spotkania dzieci poznają Ezopa i jego bajki. Poruszamy takie tematy jak kłamstwo, pomaganie, współpraca, przyjaźń. Bajki są opowiadane i improwizowane. Dzieci biorą w nich aktywny udział.

Opcja z książką “O dwóch przyjaciołach i niedźwiedziu” lub bez książki.

„O dwóch przyjaciołach i niedźwiedziu” – spotkanie czytelnicze dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Spotkanie prowadzone jest w oparciu o książkę “O dwóch przyjaciołach i niedźwiedziu” napisaną na podstawie bajki Ezopa i poświęcone jest przyjaźni. W czasie spotkania dzieci aktywnie uczestniczą podczas czytania bajki i poznają Ezopa. Dodatkowo rozmawiamy o życiu Inuitów, czyli Eskimosów.

Opcja z książką lub bez książki.

CENA WARSZTATÓW – Wyślij zapytanie: kontakt@sofijka.pl

ZAKUP KSIĄŻEK – dla placówek organizujących spotkania i warsztaty

czytelnicze oferta specjalna. Wyślij zapytanie: kontakt@sofijka.pl

Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.